پرگله

پرگله
ورود شما به پرگله را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
مازیار آجودانی
تبلیغاتپنج مهارت طلایی برای رانندگی در جاده زندگی !


 

 • پنج مهارت طلایی برای رانندگی در جاده زندگی !
  جاده، سراب، رانندگی
  گاهی اوقات زندگی برخی افراد بی شباهت به یک رانندگی شتاب زده و سریع نیست. شتاب در کارها، بدون داشتن مهارت و توجه به علائم و تابلوهای هشدار دهنده، در مواردی نه تنها حُسنی ندارد، بلکه می تواند دردسر ساز نیز باشد!
  مهارت رانندگی به سوی خوبی ها

  یکی از نقاط مثبت زندگی برخی افراد این است، که برای انجام اعمال عبادی و دینی دغدغه و شتاب خاصی دارند، به طوری که هرگونه سستی و کاهلی در امور عبادی و دینی، همچون شرکت در نماز جماعت و شرکت در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را بر نمی تابند. این روحیه بسیار زیبا، ارزشمند و مورد تأیید و تأکید فرهنگ قرآن است؛ کما اینکه باری تعالی در این خصوص می فرماید: «أُولئِکَ یُسارِعُونَ فِی الْخَیْراتِ وَ هُمْ لَها سابِقُونَ [سوره مومنون، آیه ۶۱] ایشانند که در نیکی ها مى شتابند و به آن [بر یکدیگر] پیشى مى گیرند.»
  ولی سوال اصلی اینجاست، آیا سبقت به سوی حسنات به تنهایی، می تواند ما را به مقصد و هدف نهایی برساند؟

  سرابی در جاده ی زندگی

  اگر بخواهیم قدری ملموس تر و منطبق با زندگی امروزی مطالبی بنویسیم، باید گفت برخی از ما گریه کننده ی خوبی برای مجالس عزاداری اهل بیت، بخصوص امام حسین (علیه السلام) و پای ثابت مجالس دعا و مناجات هستیم، ولی به خاطر بعضی معایب و کاستی ها، هنر نگهداری حسنات و خیرات را نداریم، به همین جهت گاهی اوقات مشاهده می شود بعد از دو ماه عزاداری، به خوبی نمی توانیم دیپلم افتخار همراهی با مکتب اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را بدست آوریم، لذا مصداق این آیه شریف می شویم: «وَ قَدِمْنا إِلى ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً؛ [سوره فرقان، آیه۲۳] و ما به سراغ اعمالى که انجام داده اند مى رویم، و همه را همچون ذرّات غبار پراکنده در هوا قرار مى دهیم!»

  در روایتی از منابع روایی معنای این آیه شریف از امام صادق (علیه السلام) پرسیده شد و حضرت این چنین جواب دادند: «سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام- عَنْ قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ- وَ قَدِمْنا إِلى ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً قَالَ أَمَا وَ اللَّهِ إِنْ کَانَتْ أَعْمَالُهُمْ أَشَدَّ بَیَاضاً مِنَ الْقَبَاطِیِ  وَ لَکِنْ کَانُوا إِذَا عَرَضَ لَهُمُ الْحَرَامُ لَمْ یَدَعُوهُ؛ [کلینى، محمد بن یعقوب الکافی (ط – الإسلامیة)، ج ۲، ص۸۱، ح۵] از سلیمان بن خالد، گوید: از امام صادق (علیه السلام) پرسیدم از تفسیر قول خدا عزّ و جلّ (۲۳ سوره فرقان): «و پیش آوردیم هر آنچه به جا آورده بود از کردار و آن را گردى پراکنده ساختیم.» فرمود: هلا به خدا کردارشان پاک بود و سفیدتر از جامه هاى سپید و نازک مصرى باف ولى چون حرامى جلوشان مى آمد آن را وانمى گذاشتند.»
  مولوی در مثنوی خود  شعری را می سراید که بی ارتباط با این حدیث زیبا نیست. او می نویسد:
  اول ای جان دفع شر موش کن                               وانگهان در جمع گندم جوش کن
  گر نه موشی دزد در انبار ماست                            گندم اعمال چل ساله کجاست

  مهارت دیدن خدا در تمام مراحل زندگی می تواند منجی انسان باشد، این که انسان در همه حال خدا را شاهد و ناظر خود ببیند، در فضای مجازی، در کنار میز اداری، در کنار خانواده، در هنگام رانندگی و…به او قدرت و مهارت خویشتن داری را می دهد، به او توان انجام عبادت را می دهد، آنچه در این بین ضروری است این است که، انسان خدا را شاهد بر اعمال خود ببیند؛ کما اینکه باری تعالی می فرماید: «أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى  [علق/ ۱۴] آیا او ندانست که خداوند (همه اعمالش را) مى بیند؟!»
  مهارت های لازم برای رانندگی در جاده زندگی

  انسان برای حفظ و نگهداری کارهای خیری که در طول زندگی خود انجام داده، نیازمند کسب مهارت های است در ادامه به بعضی از این مهارت ها اشاره می کنیم:
  ۱-مهارت تقویت تقوا در جاده زندگی: یکی از امور مهمی که کمک شایانی به حفظ حسنات در زندگی می کند، مجهز شدن به عنصر تقوا و خویشتن داری است. هر چند انسان گرایش به خوبی ها و حسنات داشته باشد، ولی هرگاه توانایی خویشتن داری و خود کنترلی در مواجه با گناهان را نداشته باشد، یقیناً به هدف و مقصد نهایی نائل نخواهند شد.
  از طرفی با رعایت تقوا مقصد نهایی برای انسان نزدیک و قابل دستیابی است؛ کما اینکه خدای متعال دستیابی و رسیدن به مقصد سعادت را این چنین به متقین بشارت می دهد: «وَ أُزْلِفَتِ الْجَنَّةُ لِلْمُتَّقینَ؛[سوره شعراء، آیه۹۰] و بهشت براى پرهیزگاران نزدیک شود.»
  ۲-مهارت حرکت با سرعت مطمئنه: سرعت مطمئنه در آموزه های اسلامی، می تواند رعایت اعتدال و میانه روی در کارها باشد، در بسیاری از موارد افراط و تفریط انسان را از هدف نهایی باز می دارد. چه بسیار افرادی که در ایام خاص با توان بالایی به سوی خوبی ها قدم بر می دارند، ولی بعد از سپری شدن آن ایام گرفتار تفریط یا به عبارتی سستی، بی حالی و بی رغبتی می شوند. این در حالی است که خدای متعال آیین خود را این چنین به همگان معرفی کرده است: «وَ کَذلِکَ جَعَلْناکُمْ أُمَّةً وَسَطاً لِتَکُونُوا شُهَداءَ عَلَى النَّاسِ وَ یَکُونَ الرَّسُولُ عَلَیْکُمْ شَهیدا؛[سوره بقره، آیه ۱۴۳] و اینچنین شما را امتى میانه ساختیم تا بر مردمان گواه باشید و پیامبر بر شما گواه باشد.» میانه روی به انسان حرکت پیوسته و مداوم به سوی خوبی ها را می آموزد.
  ۳-مهارت استفاده از چراغ عقل: هر راننده ای به هر اندازه که در رانندگی تجربه و مهارت داشته باشد، نمی تواند بدون چراغ و روشنایی در جاده تاریک رانندگی کند. در مکتب و آموزه های قرآنی عقل از چنان جایگاه و مرتبه ای برخوردار است، که خدای متعال با بیان های مختلف در آیات متعددی همگان را به استفاده ی از آن راهنمایی می کند. چه بسیار انسان هایی که اگر در زندگی به درستی می اندیشیدند، و قبل از کارهای خود تعقل می ورزیدند، هیچ گاه مرتکب اعمال نا شایست نمی شدند. اگر انسان قبل از گرفتار شدن در آتش شهوت و گناه قدری تأمل و تفکر می کرد، هیچ گاه با حرص و سرعت خود را وارد آن نمی کرد؛ کما اینکه در قرآن کریم این چنین بیان می فرماید: «وَ قالُوا لَوْ کُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ ما کُنَّا فی  أَصْحابِ السَّعیرِ؛[سوره ملک، آیه ۱۰] و گویند: اگر ما مى شنیدیم و خِرَد را به کار مى بستیم در زمره دوزخیان نبودیم.»

  یکی از نقاط مثبت زندگی برخی افراد این است، که برای انجام اعمال عبادی و دینی دغدغه و شتاب خاصی دارند، به طوری که هرگونه سستی و کاهلی در امور عبادی و دینی، همچون شرکت در نماز جماعت و شرکت در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را بر نمی تابند. این روحیه بسیار زیبا، ارزشمند و مورد تأیید و تأکید فرهنگ قرآن است.

  ۴-مهارت توجه به دوربین مدار بسته ی زندگی: مهارت دیدن خدا در تمام مراحل زندگی می تواند منجی انسان باشد، این که انسان در همه حال خدا را شاهد و ناظر خود ببیند، در فضای مجازی، در کنار میز اداری، در کنار خانواده، در هنگام رانندگی و…به او قدرت و مهارت خویشتن داری را می دهد، به او توان انجام عبادت را می دهد، آنچه در این بین ضروری است این است که، انسان خدا را شاهد بر اعمال خود ببیند؛ کما اینکه باری تعالی می فرماید: «أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى  [علق/ ۱۴] آیا او ندانست که خداوند (همه اعمالش را) مى بیند؟!»
  ۵-مهارت حرکت با دنده سنگین(احتیاط): همان طور که رانندگی در جاده های لغزنده و کوهستانی که با فراز و نشیب همراه است، بدون دنده ی سنگین ممکن نیست، در جاده ی زندگی نیز بدون رعایت احتیاط نمی توان به مقصد نهایی رسید. چه بسیار مواقف و موقعیت های شبهه ناکی که نیاز است، انسان در مواجه با آنها احتیاط کند. ابزار احتیاط موجب می شود انسان با بی مبالاتی به هر جایی وارد نشود در اهمیت این عنصر در منابع روایی نقل شده است: «عَنْ أَبِی سَعِیدٍ الزُّهْرِیِّ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ علیه السلام قَالَ: الْوُقُوفُ عِنْدَ الشُّبْهَةِ خَیْرٌ مِنَ الِاقْتِحَامِ فِی الْهَلَکَة [اصول کافی، جلد ۱،صفحه : ۱۴۵] ابی سعید زهری از امام باقر (علیه السلام) این چنین نقل می کند: از امر مشتبه باز ایستادن بهتر است از به هلاکت افتادن.»

  سخن آخر:

  انسان برای حفظ حسنات و کارهای خیری که در طول زندگی انجام داده، علاوه برتمایل و کشش به سوی خوبی ها، نیازمند انزجار و قوه پرهیز از بدی ها ، رذایل و گناهان را نیز می باشد.


  علی بیرانوند- کارشناس حوزه/بخش قرآن تبیان
   

تاريخ : جمعه ٢٦ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :روشهای ازبین بردن و درمان جوش سرسیاه


 

 • روشهای ازبین بردن و درمان جوش سرسیاه

  blackheads-on-nose

  اگر بینی شما پر از جوشهای سر سیاه است و هرکاری میکنید نمیتوانید از شر آنها خلاص شوید زیاد ناراحت نباشید چراکه تنها نیستید.

  به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ جوش‌های سرسیاه، چیزهایی هستندکه همه ما را گرفتار کرده‌اند، و قطعا یک اتفاق آزاردهنده (و بسیار معمول) برای مردان و زنان در تمامی سنین می‌باشند. آنها توسط ترشح بیش از حد سبوم (غدد برون ریز میکروسکوپی در پوست) یا پوست خشک که باعث بسته شدن منافذ می‌شود، ایجاد می‌شوند. اگرچه گاهی اوقات ممکن است بنظر برسد که بخاطر آلودگی بوجود می‌آیند، اما اصلا اینطور نیست، و اسکراب یا شستن بیش از حد صورت، کمکی به از بین بردن آنها نمی‌کند. تمیز کردن منافذ پوست (جایی که جوش‌های سرسیاه از آن سر در می‌آورند) در واقع تنها راه برای از بین بردن این جوش‌های آزار دهنده و ناخوشایند است.

  جوش‌های سرسیاه، در واقع چیزی بیشتر از یک جوش بدون سر روی آنها نیستند. آنها به علت اکسیداسیون سبوم در هنگام تماس با هوا سیاه می‌شوند. این فقط هنگامی اتفاق می‌افتد که منافذ پوست باز هستند، که توضیح می‌دهد چرا اسکراب اضافی، تنها اوضاع را بدتر می‌کند. تمیز کردن منافذ بدون استفاده از اسکراب می‌تواند براحتی با داروهای خانگی طبیعی انجام شود. این درمان‌ها توسط هزاران نفر که مجبور بودند با جوش‌های سرسیاه مبارزه کنند، مورد استفاده قرار گرفته و بارها و بارها ثابت شده که موثر هستند.

  همچنین بخوانید: چگونه جوش سرسیاه را درمان کنیم؟

  اگر می‌خواهید فورا از شر جوش‌های سرسیاه خلاص شوید، هر یک از درمان‌های خانگی زیر را امتحان کنید تا درخشش سالمی که پوستتان سزاوارش است را به آن برگردانید.

  ۱. عسل

  عسل برای بسیاری از درمان‌های خانگی فوق العاده است، و یک راه عالی برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه بطور طبیعی می‌باشد. خواص ضد باکتریایی عسل برای جوش‌های آزار دهنده مفید بوده، و برای درمان تمام مشکلات مرتبط با پوست چرب (از جمله دانه‌های سرسیاه) موثر واقع می‌شود. تمام کاری که باید انجام دهید، آن است که عسل را روی جوش‌های سرسیاه بمالید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است، و باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود.

  همچنین بخوانید: عسل چه خواصی دارد؟

  ۲. سفیده تخم مرغ

  سفیده تخم مرغ برای پوست سالم بسیار مفید است، و سرشار از مواد مغذی مورد نیاز پوست برای سالم ماندن می‌باشد. استفاده از سفیده تخم مرغ بعنوان ماسک صورت، تاثیر زیادی در سفت کردن پوست و همچنین برطرف کردن هرگونه ایراد ناخواسته پوست دارد. شما به ۳ سفیده تخم مرغ جداگانه نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آنها استفاده خواهد شد:

  برای استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ، اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنید. یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود. به همین ترتیب، دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود و در آخر، سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده‌های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد. دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید. اگر این کار را چند بار در هفته بمدت ۲ ماه تکرار کنید، خواهید دید که جوش‌های سرسیاه ناپدید می‌شوند و برای همیشه از شرشان خلاص می‌شوید!

  اگر مزایای فعلی چای سبز که از آن آگاهید از نظر شما کافی نیست، باید بدانید که برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه نیز فوق العاده است. تمام چیزی که نیاز دارید، برگ‌های خشک چای سبز و کمی‌ آب است. برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه کافی است چند قاشق چایخوری از برگ‌های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید. این خمیر را روی جوش‌های سرسیاه بمالید و چند دقیقه مالش دهید. اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. این، تمام آلودگی‌ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست‌های چرب می‌گذارد. اگر ۳ بار در هفته از این خمیر استفاده کنید، متوجه می‌شوید که یک درمان خانگی عالی برای خلاص شدن سریع از شر جوش‌های سرسیاه است.

  شما از قبل می‌دانید که عسل برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه فوق العاده است، اما اضافه کردن عسل به دارچین، قدرت آن را بیشتر می‌کند! عسل حاوی عوامل ضد باکتری است که بدن شما به آنها نیاز دارد، و بخاطر خاصیت چسبندگی اش، به بیرون کشیدن آلودگی از منافذ شما کمک می‌کند. دارچین به بهبود گردش خون در صورت شما کمک خواهد کرد و باعث می‌شود پوست، صاف و سالم بنظر برسد.

  برای درست کردن این خمیر، یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید. این خمیر را مستقیما به جوش‌های سر سیاه بمالید و با یک نوار نازک از پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد. اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه بماند. نوار را جدا کنید و پوستتان را با آب گرم بشویید. تکرار کردن این کار، چند بار در هفته باید تا حد زیادی به خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه آزار دهنده کمک کند.

  ۵. جوش شیرین

  مدت درازی است که جوش شیرین برای مصارف مختلف در خانه بکار می‌رود و درمان جوش‌های سرسیاه در بالای این لیست قرار دارد. همچنین اگر علاوه بر جوش‌های سرسیاه، مشکل آکنه نیز دارید، برای درمان آن هم مفید است. جوش شیرین به از بین بردن آلودگی و چربی که در منافذ متصل به پوست شما گیر کرده اند کمک می‌کند. اگرچه جوش شیرین مانند یک جادو عمل می‌کند، اما نباید بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد، چون پوستتان را به سرعت خشک خواهد کرد.

  به منظور استفاده از جوش شیرین برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه، ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در آید. این خمیر را با استفاده از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره ای، روی هر جایی که متوجه جوش‌های سرسیاه شدید پخش کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. استفاده کردن از این خمیر فقط ۲ بار در هفته باید جوش‌های سرسیاه را بسرعت خشک کند و صورت شما را عاری از جوش نماید.

  خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه در خانه، یک راه مطمئن و ارزان است. با قدرتی که طبیعت فراهم کرده تا به ما کمک کند بدن‌هایمان را التیام ببخشیم، درمان جوش‌های سرسیاه در خانه قطعا عالی است. صرفنظر از مواردی که در بالا ذکر شد، راه‌های متعددی وجود دارند که مفید خواهند بود، از جمله روغن درخت چای، خمیر دندان، آب گوجه فرنگی و غیره. پیدا کردن روش مناسبی که بیشتر از بقیه برای شما موثر است، یک نوع آزمون و خطاست.

  شما پوستتان را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسید و روشی که برای شما و پوستتان از بقیه موثرتر است، یک موضوع کاملا شخصی خواهد بود. این درمان‌های موثر خانگی برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه، محل خوبی برای شروع درمان این جوش‌ها بطور طبیعی هستند. تمیز نگه داشتن پوست و استفاده از این روش‌های جامع، پوستتان را شفاف و عاری از جوش‌هایی نگه می‌دارد که مانع درخشش پوستتان می‌شوند.

   

   


تاريخ : چهارشنبه ٢٤ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :سامسونگ سیاست‌ جلوگیری از استفاده گلکسی نوت۷ را به‌کار می‌گیرد


 

 • سامسونگ سیاست‌ جلوگیری از استفاده گلکسی نوت۷ را به‌کار می‌گیرد

  اگرچه شرکت سامسونگ تولید گلکسی نوت۷ را به طور دائم متوقف کرده و هشدارهای متعددی به کاربران در رابطه با امکان انفجار این محصول داده است، با این حال پس از گذشت چندین ماه برخی افراد همچنان درحال استفاده از این محصول پرخطر هستند. سامسونگ نیز برای جلوگیری از استفاده آن‌ها، روش‌های متعددی در کشورهای مختلف به کار گرفته است.

  سامسونگ به استفاده از گلکسی نوت۷ در آمریکا پایان می‌دهد

  اگرچه سامسونگ به طور رسمی صحبتی از برنامه‌های خود در رابطه با نحوه جلوگیری از استفاده نوت۷ در آمریکا نکرده اما به نظر می‌رسد در تلاش است تا با ارایه یک آپدیت نرم‌افزاری از شارژ شدن گوشی‌هایی که این آپدیت را دریافت می‌کنند، جلوگیری نماید. با این حال سامسونگ هنوز رسما استفاده از این روش را تایید نکرده است. این در حالی است که دست کم یکی از کاربران پیامکی از شبکه موبایلی آمریکا دریافت کرده که عنوان می‌کند آپدیتی که دریافت خواهد کرد موجب غیر قابل شارژ شدن گوشی می‌شود.

  این آپدیت جهت پایان دادن به استفاده از گلکسی نوت۷ در آمریکا ارایه می‌شود. پیش‌تر نیز سامسونگ در استرالیا و کانادا سیاست‌هایی جهت پایان دادن به استفاده از این محصول اتخاذ کرده بود؛ به طوری که از ۱۵ دسامبر، کاربران نوت۷ قادر به استفاده از شبکه‌های موبایلی در این دو کشور نیستند.

  در اوج انفجارهای گلکسی نوت۷ روزی نبود که خبری از یک انفجار جدید به گوش نرسد. در حالی که همه منتظر گزارش رسمی شرکت سامسونگ در رابطه با علت این اتفاقات هستند، به نظر می‌رسد که علت اصلی انفجارها نادیده گرفتن برخی از محدودیت‌های مربوط به طراحی در این محصول بوده است.

  مرتضی صفری

  علاقه‌ فراوانی به تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه‌ کامپیوتر و فناوری اطلاعات دارم و از به اشتراک گذاشتن آموخته‌هام با دیگران لذت می‌برم.

   


تاريخ : یکشنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۸:٤٥ ‎ب.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم


 

 • رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم

  رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم

  رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم 

  افراد ثروتمند و پولدار مطمئنا ویژگی های مشترکی با هم دارند که برخی از این خصوصیات را به کمتر کسی می گویند. «هارو اکر» در 20 سالگی همه کتاب های موفقیت شخصی را خوانده و در بیشتر سمینارها شرکت کرده بود. او که در چند فعالیت تجاری با ناکامی رو به رو شده بود، در اوج ناامیدی

  به اندیشه هایی که درباره خودش داشت، نگاه عمیقی انداخت. اگر چه از صمیم دل می خواست ثروتمند شود، ولی به این نتیجه رسید که ترس از شکست خوردن در او بیشتر است.یک روز اتفاقی با دوست پدرش که مردی ثروتمند بود دیدار کرد و یک واقعیت حیاتی را به او یادآوری کرد.

  دوست پدرش معتقد بود ثروتمندان متفاوت از فقرا می اندیشند. راه اندیشیدن آنان را نسخه برداری کن تا برای ثروتمند شدن آمادگی پیدا کنی. «اکر» درباره روانشناسی خلق ثروت و موفقیت مطالعه کرد. او با روش های ذهن و راهکارهایی آشنا شد که ذهنش را شرطی کند تا مثل ثروتمندان بیندیشد.

  او معتقد است هر نتیجه ای که در زندگی تان تجربه می کنید، خواه مثبت باشد یا منفی، چه پولدار باشید چه فقیر، بازتاب دنیای درون شما هستند. پس در یک کلام می توان گفت برای به دست آوردن نتایج مورد علاقه بیرونی اول باید به بازی درونی ثروت تسلط پیدا کنیم.

  رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم22 نکته از کتاب:

  1. در آمد شما تنها به میزان عملکردتان افزایش می یابد.

  2. آدم های ثروتمند معتقد به ثروتمند شدن هستند، ولی آدم های فقیر آرزومند ثروتمند شدن هستند.

  3. ثروتمند شدن به تمرکز، شجاعت، دانش، تخصص، تلاش کامل، بینش مخالف با سکون و به ذهنی تنظیم شده برای پول نیاز دارد.

  4. بر اساس وضعیت بازار نسبت به ارزشی که دارید به شما پول پرداخت خواهد شد.

  5. تعریف کار آفرین از نگاه اکر عبارت است از شخصی که مشکلات را برای مردم با در نظر گرفتن سود حل می کند.

  6. فکر کوچک و عمل کوچک منجر به ورشکستگی می شود. فکر بزرگ و عمل بزرگ منجر به پول و معنی دار شدن زندگی می شود.

  7. آدم های ثروتمند فرصت ها را می بینند و آدم های فقیر موانع را.

  8. آدم های ثروتمند با آدم های مثبت و موفق معاشرت می کنند و آدم های فقیر با آدم های منفی و شکست خورده معاشرت می کنند.

  9. کار کردن سخت بالاخره به نتیجه می رسد.
  رازهای مهم ذهن افراد ثروتمند را بدانیم10. معمولا آدم های ثروتمند مشتاق تبلیغ کردن خود و ارزش هایشان هستند و آدم های فقیر اشتیاقی به تبلیغ ندارند.

  11. آدم های ثروتمند از مشکلات خود بزرگ تر هستند و آدم های فقیر از مشکلات خود کوچک تر هستند.

  12. آدم های ثروتمند ترجیح می دهند بر اساس دستاوردها به آنها پول پرداخت شود.

  13. برای ثروتمند شدن باید راهی برای دو برابر کردن قدرت خودتان پیدا کنید.

  14. باید روی درآمد، پس انداز تمرکز کنید و سرمایه گذاری خود را افزایش دهید و با ساده زیستی هزینه زندگی خود را کاهش دهید.

  15. روش اداره کردن پول از مبلغ پول مهم تر است. تا نشان ندهید آنچه را که دارید می توانید حفظ کنید، مورد بیشتری را به دست نخواهید آورد.

  16. آدم های ثروتمند بر خلاف ترسی که دارند دست به عمل می زنند و آدم های فقیر به ترس اجازه می دهند که متوقف شان کند.

  17. اگر شما فقط آنچه را که آسان است بخواهید انجام دهید زندگی سخت خواهد شد. اما اگر کاری که سخت است بخواهید انجام دهید، زندگی آسان خواهد شد.

  18. تنها وقتی که در سختی قرار دارید، زمانی است که در حال رشد کردن هستید.

  19. آدم های ثروتمند همیشه در حال رشد کردن و یاد گرفتن هستند و آدم های فقیر فکر می کنند همه موارد را می دانند.

  20. موفقیت یک مهارت یاد گرفتنی است. هر استادی زمانی ناشی بوده است.

  21. سریع ترین راه برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن کار کردن روی توسعه دادن خودتان است.

  22. ده درصد از درآمد خود را در صندوق آموزش بگذارید. هر چه بیشتر یاد بگیرید، یشتر پول به دست می آورید.

   


تاريخ : شنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها : 

دانلود آهنگ جدید امیرعلی عاشقتما

موزیک بسیار زیبا و شنیدنی خواننده امیرعلی با نام عاشقتما همراه با دو کیفیت متفاوت و لینک مستقیم

تنظیم : مجید الماسی , موزیک و ترانه : امیرعلی

Download New Music “Asheghetama” Of Amir Ali Whit Text And Direct Links On Saba-Music

متن آهنگ عاشقتما از امیرعلی

وقتی که نیستی درگیره خونه
در و دیوار میگیره بهونه
نمیدونم چیکار کردی تو با این دل دیوونه
عاشقتما آهای آدما یک نفر اینجا دیوونس
یکی که واسه رسیدن به عشقش دنبال بهونس
دلواپسم نذار خسته شدم از تکرار
تو که میدونی دوست دارم پس سر به سرم نذار
آخ دلم تنگ شده بیا دیوونتم نگو چرا
تو همه دنیای منی تورو دوست دارم دوست دارمت بخدا
من تورو دوست دارم اینجا بی تو تاریکه
نگاه کن عشقت کرد با دلم یه کاری که
دیگه هیچکی نمیتونه پا بزاره اینجا
تا نباشی مطمئن باش من نمیرم اینجا
تو مث ترانه میمونی واسم
هی بخون واسه من تو بخون بازم
آخ دلم تنگ شده بیا دیوونتم نگو چرا
تو همه دنیای منی تورو دوست دارم دوست دارمت بخدا
آخ دلم تنگ شده بیا دیوونتم نگو چرا
 تو همه دنیای منی تورو دوست دارم دوست دارمت بخدا

دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب ازدواج


تاريخ : پنجشنبه ۱۸ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٩:٢٧ ‎ب.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها : دانلود ، آهنگ ، هنر ، آهنگ جدیدموتورولا سال آینده دوازده Moto Mod جدید عرضه می‌‌کند - زومیت


 

 • موتورولا سال آینده دوازده Moto Mod جدید عرضه می‌‌کند - زومیت

  موتورولا موتو زد در زمان عرضه، تحسین‌ زیادی از سوی کاربران و منتقدان دریافت کرد. این گوشی در صورت ادامه‌ی موفقیت و پشتیبانی کافی، می‌‌تواند شروع‌کننده‌ی دوران جذاب گوشی‌های ماژولار باشد. اولین سؤال منتقدان و کاربران در زمان عرضه‌ی Moto Z، همین پشتیانی و عرضه‌ی مادهای مناسب برای آن بود.

  خبرهای اخیر حاکی از آن است که موتورولا برنامه‌ای جدی برای عرضه‌ی مادها یا ماژول‌های متنوع برای این گوشی دارد. آخرین اطلاعات حکایت از عرضه ۱۲ ماد جدید در سال ۲۰۱۷ دارد. جان تواناز (John Touvannas) مدیر بخش Moto Mod لنوو، اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده است این شرکت به‌طور قطع قصد دارد در سال آینده تعداد بیشتری ماژول نسبت به سال جاری تولید و عرضه کند.

  عرضه‌ی ۱۲ ماد جدید، تنها خبر موتورولا در مورد ماژول‌های موتو زد نیست. لنوو، شرکت مالک موتورولا قصد دارد در ماه ژانویه کمپینی اجرا کند که شرکت‌ها و افراد متفرقه بتوانند طرح‌های خود برای ماژول‌های Moto Z را ارائه دهند. برندگان این کمپین، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای عرضه‌ی ماژول خود را از لنوو دریافت خواهند کرد.

  به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا موتو زد با مادهای جدید، می‌تواند انقلاب ماژولار را به‌خوبی در صنعت تلفن‌های همراه هوشمند اجرا کند؟

   


تاريخ : چهارشنبه ۱٧ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوم


 

 • شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوم

  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوم

  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوم

  برخی از نقش های منفی بسیار شرور هستند،انقدر منفی که در تاریخ ماندگار می شوند. سینما با وجود نقش های منفی است که جذابیت دارد. با اکران فیلم «جوخه انتحار» دوباره بحث قهرمان‌های شرور تاریخ سینما داغ شد. این فیلم اگرچه با بازخورد منفی منتقدها همراه بود اما حضور این همه شرور در قامت قهرمان باعث جذابیتی مخاطب پسند شد تا فروش این اثر کامیک بوکی بالا برود.

  مجله «ایمپایر» به مناسبت اکران این فیلم نگاهی انداخته به 50 شرور بزرگ تاریخ سینما. بد نیست فیلمنامه نویسان نگاهی تخصصی تر به این فهرست بیندازند تا در آثار بعدیشان کیفیت ضد قهرمان‌هایشان را افزایش دهند.بزرگ ترین تفاوت لیست 50 نفره ای که پیش رویتان است

  با سایر رتبه بندی ها و نظر سنجی ها این است که مخاطبین، کارشناسان و منتقدان این لیست را انتخاب نکرده اند. بلکه خود بازیگرانی که نقش های منفی فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی را بر عهده داشته اند، به این 50 شخصیت رای داده اند. در مطلب پیش روی شما به فهرست ایمپایر کمی مفصل تر پرداخته شده تا شاید برای برخی از فیلم ها و کاراکترهایشان بتوان نکات ظریف تری پیدا کرد.

  بدون توضیح بیشتر این شما و این 50 شخصیت منفی تاریخ سینما:

  25 نقش منفی را در این مطلب بخوانید قسمت اول

  25- وینچنزو کوکوتی

  کریستوفر واکن (رمانس واقعی، 1993)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومیک فیلم پر ستاره دیگر از تونی اسکات و یک شکست دیگر برای او! فیلمنامه ای که کویینتین تارانتینو برای اسکات نوشت انگار فقط برای واکن کار کرد و در نهایت هم «رمانس واقعی» نتوانست جایی برای خودش در تاریخ سینما دست و پا کند. حتی با وجود پاتریشیا آرکت، برد پیت، ساموئل ال جکسون، وال کیلمر، گری الدمن و… .

  واکن اگرچه در کارنامه کاریش نقش های مثبت زیادی هم دارد اما اگر از طرفداران پر و پا قرص جیمز باند باشید، احتمالا او را با کاراکتر مکس زورین در «نمایی از یک قتل» می شناسید و می دانید که چقدر بد بودن به چشمان و فکش می آید! حالا اگر فیلمنامه ای را تارانتینوی خون ریز بنویسد و او بازی کند، می شود حتی بدون دیدن فیلم هم فهمید که وینچنزو کوکوتی در واقع چه نوع کاراکتری است!

  دیالوگ برگزیده: من از سال 1984 هیچ کسی را نکشته ام!

  24- تراویس بیکل
  رابرت دنیرو (راننده تاکسی، 1976)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومچرا دنیرو این قدر راحت می تواند بدمن باشد؟! تنها بازیگری که اسمش برای سومین بار در لیست می آید. دنیرو که با آن بیانات شدید اللحنش علیه دونالد ترامپ شاید مدتی مجبور به گوشه گیری شود، یار غار مارتین اسکورسیزی خصوصا در دهه هفتاد بود. او با «راننده تاکسی» توانست

  در سالی که جایزه به پیتر فینچ برای «شبکه» سیدنی لومت رسید، نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شود. «مرد تنهای خدا» احتمالا یکی از شاخص ترین روانی های مکتب نیویورک به حساب می آید. شاید روانی ترینشان.

  دیالوگ برگزیده: تو داری با من صحبت می کنی؟!

  23- کلنل کرتز

  مارلون براندو (اینک آخرالزمان، 1979)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومشاید اگر سال 1972 وقتی آکادمی تصمیم گرفت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به براندو برای بازی ماندگارش در «پدر خوانده» دهد، این بازیگر نام آشنای آمریکایی، اعتراض را کنار می گذاشت و به جای آن زن سرخ پوست، شخصا برای گرفتن اسکار و تشکر روی سن می رفت، می توانست برای «اینک آخرالزمان» هم جایزه ای بگیرد.

  ساخته سال 1979 فرانسیس فورد کاپولا در 8 رشته نامزد جایزه اسکار شد. بهترین فیلم، فیلمنامه، کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، اما نه بهترین بازیگر نقش اول مرد. در سالی که ویتوریو استورارو، اولین مجسمه اسکار از سه گانه اش را دریافت کرد، براندو کاملا در حاشیه ماند.

  دیالوگ برگزیده: ترس و ترور روحیه دوستانتان هستند!

  22- بچه گیر شرور

  رابرت هلپمن (چیتی چیتی بنگ بنگ، 1968)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومسر رابرت هلپمن بدون شک یکی از مهم ترین بازیگران تاریخ سینما، تیاتر و باله استرالیا است. روز اول ژانویه 1968 او به خاطر خدماتش به باله توانست لقب شوالیه را دریافت کند و در 16 دسامبر همان سال با «چیتی چیتی بنگ بنگ» به پرده سینماها رفت. او در یکی از معدود فیلمنامه هایی که توسط رولد دال نوشته شد،

  ایفای نقش کرد. داستان اصلی این اثر نوشته یان فلمینگ (نویسنده و خالق جیمز باند) است و تیم موسیقی این اثر موزیکال هم برادران شرمن («مری پاپینز») بودند. بازی دیک ون دایک هم به بهتر دیده شدن این اثر کمک کرد. هر چند منتقدان در مجموع چندان دل خوشی از «چیتی چیتی بنگ بنگ» نداشتند.

  دیالوگ برگزیده: بیا، آب نباتت رو بگیر!

  21- جوکر

  هیث لجر (شوالیه تاریکی، 2008)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومهر چند رنگ لباس و گریم هیث لجر در «شوالیه تاریکی» تقریبا هیچ تفاوتی با جوکر های قبلی و حتی نمونه های کتاب مصور این کاراکتر نداشت اما بدون شک او شاخص ترین جوکر تاریخ سینما را با فیلمنامه کریستوفر نولان به نمایش گذاشت. بدمنی که فلسفه داشت. یک روان پریش واقعی بود

  و بالاتر از همه این ها در لحنش یک شاعرانگی و کنایه خاصی داشت که با دیالوگ های به یاد ماندنی اش بروز پیدا می کرد. خیلی از منتقدان می خواستند سر از نقشه او در آورند انا فراموش کردند که جوکر نولان فقط می خواست «سوختن جهان را تماشا کند.»

  دیالوگ برگزیده: میدونی چرا از چاقو استفاده می کنم؟ تفنگ ها خیلی سریعن، با تفنگ نمیتونی تمام اون حس طرفت رو درک کنی! آخه آدم ها تو لحظه های آخر نشون میدن که واقعا کی هستن!

  20- جین هادسن

  بتی دیویس (چه بر سر بیبی جین آمد؟، 1962)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومساخته سال 1962 رابرت آلدریچ موفق شد در پایان سال نامزد پنج جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بتی دیویس شود. این بازیگر شناخته شده هالیوودی که برای همین فیلم نامزدی در گولدن گلوب را هم تجربه کرده است، در کنار جوان کرافورد در «چه بر سر بیبی جین آمد؟»

  نقش دو خواهر بازیگر را ایفا کردند. جین هادسون در کودکی ستاره نمایش های وودویل بوده اما فیلم هایش در بزرگسالی با شکست مواجه می شوند و بلانش هادسون که در کودکی فعالیت هنری خاصی نداشته در بزرگسالی تبدیل به ستاره سینما می شود. حسادت جین به خواهرش و حالت های روان پریشی این کاراکتر،

  یکی از دلایل موفقیت آن به حساب می آید. جالب است بدانید سال 2003 انیستیتوی فیلم آمریکا، کاراکتر جین هادسون را در رتبه 44ام 50 شرور برتر تاریخ سینما قرار داده بود.

  دیالوگ برگزیده: اما تو بلانشی! تو روی اون صندلی هستی!

  19- الکس دلارج

  مالکوم مک داول (پرتقال کوکی، 1971)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوموقتی جوکر کریستوفر نولان در رتبه 21 قرار دارد، طبیعتا منبع الهام آن باید در رده بالاتری قرار بگیرد. مثل جوکر، در مورد الکس دلارج هم همیشه این سوال مطرح بوده که او شرور است یا قربانی؟! شاید هم هر دو. به هر حال او رئیس یک گنگ خلافکاری بوده پس می تواند در فهرست قرار گیرد. نقل های زیادی در مورد «پرتقال کوکی» شنیده می شود. مثل این که مالکوم مک داول، التماس کرده تا کوبریک این نقش را به او بدهد. یا این که کویینتین تارانتینو در «سنگ های انباری» به این فیلم ادای دین کرده است.

  ساخته سال 1971 کارگردان «غلاف تمام فلزی» و «درخشش» به خاطر موضوع و صحنه های شدید غیر اخلاقیش 27 سال در بریتانیا توقیف بود و در آمریکا هم درجه X گرفت تا این که کوبریک حاضر به تغییر بخش هایی از آن شد تا درجه فیلم برای اکران مجدد در سال 1973 به R کاهش یابد.

  با اکران فیلم اما تا همین امروز در فیلم ها، سریال ها، آلبوم های موسیقی و حتی فوتبال ارجاعات آن را می توانیم ببینیم. مثلا بد نیست بدانید که از جام جهانی 1974 به خاطر سبک بازی توتال فوتبال و رنگ پیراهن نارنجی تیم ملی فوتبال هلند به آنها لقب «پرتقال کوکی» را دادند. لقبی که تا امروز هم همراه آنها مانده است.

  دیالوگ برگزیده: یه بعد از ظهر فوق العاده را پشت سر گذاشتم و چیزی که الان احتیاج دارم تا به اون یه پایان بی نظیر بدم، یه ذره لودویگ ون پیره!

  18- دکتر کریستین سل

  لارنس الیویر (ماراتن من، 1976)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماگر یک مامور سابق SS نازی که از اردوگاه های مرگ، الماس های یهودیان را می دزدیده نمی تواند جزو 20 شرور اول فهرست قرار گیرد، پس چه کسی می تواند؟! با مرگ برادرش در یک تصادف رانندگی، دکتر کریستین سل که بعد از جنگ تبدیل به دندان پزشک شده به دنبال الماس هایی می آید

  که نزد برادرش به امانت گذاشته بود. احتمالا شما هم به این فکر می کنید که برد پیت و گروه «لعنتی های بی آبرو»یش چه کار درستی می کردند که روی پیشانی نازی ها، صلیب شکسته را حک می کردند تا هیچ وقت نتوانند از گناهان زمان جنگشان فرار کنند. با این حال باید در نظر گرفت که نوشته شدن

  فیلمنامه توسط یک نویسنده صاحب نام یهودی به نام ویلیام گولدمن، تاثیر قابل توجهی در اغراق آمیز تر شدن کاراکتر دکتر سل دارد. این نقش برای الیویر نامزدی در اسکار را هم همراه داشت.

  دیالوگ برگزیده: امنه؟!

  17- هیولا

  بوریس کارلوف (فرانکنشتاین، 1931)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماگرچه با گذشت سال ها، امروز بیش از هر چیز گریم جالب توجه کارلوف در «فرانکنشتاین» به خاطر می آید اما باید توجه داشت که بازی کردن از پشت این همه لوازم آرایش، چسب و احتمالا روغن تا چه حد سخت است. «فرانکنشتاین» یکی از قدیمی ترین فیلم های فهرست است و بدون شک دلیل آن را می توان در ماندگاری کاراکتر «فرانکنشتاین» جست و جو کرد.

  دیالوگ برگزیده: ااااااارررررررههههههههههههههه!!!!

  16- تامی ادو

  ریچارد ویدمارک (بوسه مرگ، 1947)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماگر فقط بگوییم که این نخستین فیلم ریچارد ویدمارک به حساب می آید، به خودی خود دلیل خوبی برای حضور وی در فهرست 50 بدمن تاریخ هست اما این همه ماجرا نیست. ویدمارک به خاطر این فیلم موفق شد در سال 1948 جایزه گولدن گلوب بهترین ستاره در حال ظهور را ببرد و نامزدی در اسکار را هم به عنوان نقش مکمل

  مرد در کارنامه اش ثبت کند. «بوسه مرگ» منبع الهام فیلمی به همین نام محصول سال 1995 هم شد اما با وجود بازی ستاره هایی مثل ساموئل ال جکسون و نیکلاس کیج، تقریبا هیچ جایی از تاریخ سینما قرار نگرفت تا ارزش های ویدمارک بیش از پیش مشخص شود.

  دیالوگ برگزیده: تو می دونی با یه خائن چی کار می کنم؟!

  15- هنری اف. پاتر

  لایونل بریمور (چه زندگی شگفت انگیزی، 1946)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومبرای ساختن یک بدمن خوب راه های گوناگونی هست. اما یکی از عملی ترین شیوه ها آن است که شخصیت مثبتتان، آن قدر جذاب و معصوم باشد که مخاطب حتی از فکر رفتن یک خار در پای او احساس ناراحتی کند. حالا اگر فردی پیدا شود که او را اذیت کند، به راحتی نام خودش را در لیست سیاه ذهن مخاطبان ثبت کرده است. برای جورج بایلی فیلم «چه زندگی شگفت انگیزی» (با بازی جیمز استوارت) هم دقیقا همین اتفاق رخ می دهد

  تا آقای پاتر یکی از بدترین های تمام ادوار باشد. با این تفاوت که او واقعا بد هم هست! سال 2003 نام او در رتبه ششم بدترین شرورهای تاریخ سینمای انیستیتوی فیلم آمریکا قرار گرفت. معروف است که مت گرونینگ، خالق مجموعه «سیمپسون ها»، برای خلق کاراکتر پول پرست آقای برنز، از آقای پاتر الهام گرفته است.

  دیالوگ برگزیده: مرده ات بیشتر از زنده ات ارزش داره!

  14- نورمن بیتس

  آنتونی پرکینز (روانی، 1960)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوممی توان مطمئن بود که خیلی ها تمام فهرست را رد کرده اند تا به نام نورمن بیتس و آلفرد هیچکاک برسند. متل دار روان پریشی که قتل ها را گردن مادر بیمارش می انداخت اما در نهایت وقتی راز آنها گشوده شد، همه مخاطبانی که کتاب را نخوانده بودند، از آلفرد هیچکاک بازی خوردند.

  نورمن بیتس و مادرش در تاریخ سینما آن قدر محبوب شدند که بارها در آثار مختلف مورد ادای دین قرار می گرفتند. آخرین بار در سال 2013 در مورد زندگی آنها یک سریال به نام «متل بیتس» ساخته شد. جالب است بدانید در تاریخ سینما و تلویزیون بیش از هزار بار به این فیلم ارجاع داده و نزدیک 190 ورژن کمدی آن هم ساخته شده است.

  دیالوگ برگزیده: بهترین دوست یه پسر مادرشه!

  13- جانی فرندلی

  لی جی کاب (در بار انداز، 1954)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومساخته الیا کازان نامزد 12 جایزه اسکار شد و 8 جایزه از جمله اسکارهای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به خودش اختصاص داد. با وجود این که هم مارلون براندو و هم اوا ماری سنت توانستند اسکار بگیرند، دست لی جی.

  کاب از جایزه کوتاه ماند. خیلی ها معتقدند به خاطر حوادث مربوط به مک کارتیزم کاب نتوانست جایزه اسکار را ببرد. او که متهم به داشتن عقاید کمونیستی شده بود، دو سال از حضور در برابر سناتور جوزف مک کارتی سر باز زد تا این که نامش در لیست سیاه هالیوود قرار گرفت. در نهایت کارش را از دست داد

  و هیچ پولی برای گذران زندگی نداشت تا این که سال 1953 به دادگاه رفت و مثل خود الیا کازان 20 نفر از اعضای حزب کمونیزم را معرفی کرد. با این حال آمریکایی ها هیچ وقت به یک کمونیست اسکار نمی دهند. مگر این که به شیوه دالتون ترامبو آن را ببرید.

  دیالوگ برگزیده: شما بچه ها کجا دارین می رین؟ یه دیقه صبر کنید! این یادم می مونه. تک تک شما یادم می مونین! من بر می گردم! فراموش نکنید! من بر می گردم!

  12- فرانک

  هنری فوندا (روزی روزگاری در غرب، 1968)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومسرجیو لئونه، هنری فوندا را بر خلاف تصویری که در هالیوود داشت برای یک کابوی قاتل انتخاب کرد. فوندای آرام و قهرمان، در «روزی روزگاری در غرب» تبدیل به خلافکاری بی رحم و خون ریز شد. صحنه معرفی فوندا در این فیلم، به راحتی از یادها نخواهد رفت و چشم های آبی سردش، سال ها کابوس بچه هایی شدند که صحنه معروف تیراندازی او به بچه را دیده بودند.

  دیالوگ برگزیده: مردم وقتی دارن می میرن بهتر می ترسند!

  11- ساحره بدجنس غرب

  مارگارت همیلتون (جادوگر از، 1939)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماگرچه سال ها از ساخته کلاسیک ویکتور فلمینگ گذشته اما این اثر روز به روز مشهورتر شده است. با این که در زمان اکران کاملا زیر سایه «برباد رفته»، دیگر ساخته ویکتور فلمینگ قرار گرفت و در نهایت رقابت بهترین فیلم اسکار را هم به همین اثر واگذار کرد اما «جادوگر از» نقطه عطفی در کارنامه خیلی از عوامل خود شد.

  از جمله باید اعتراف کرد که جودی گارلند عملا با این فیلم به شهرت رسید. در طول این سال ها اما کمتر به مارگارت همیلتون اشاره می شود. حتی با این که دزدیده شدن کفش های قرمز گارلند در این فیلم توانست به صدر اخبار رسانه ها برسد اما باز کمتر از مارگارت همیلتون شنیده ایم. اما باید توجه داشته باشیم

  شاید یکی از دلایلی که سال ها در همه کتاب های کودک، جادوگران بدجنس با صورت سبز و خال روی دماغ تصویر می شدند، گریم تاثیر گذار همیلتون در این فیلم بود. جالب این که در فیلم این جادوگر سنگ دل بیشتر از آن که عمل کند، تهدید می کند اما برای مخاطب تارانتینو ندیده آن روزگار، تهدید به غرق کردن توتو و آتش زدن مترسک، خود به اندازه انجام آن عمل زشت و وحشتناکی بود!

  دیالوگ برگزیده: این کارها باید بسیار ظریف انجام شوند…. و الا به طلسم صدمه می زنید!

  10- تامی دویتو

  جو پشی (رفقای خوب، 1990)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماگر کودکی شما هم با دو گانه «تنها در خانه» سپری شده باشد، حتما جو پشی را برای همیشه در خاطرتان به عنوان یک ابر شرور نگه می دارید. اما مارتین اسکورسیزی، خالق «راننده تاکسی» در دهه 90 به جو پشی در «دوستان خوب» هم بازی می دهد تا یک شرور دیگر را در فیلم های خودش خلق کرده باشد.

  به نظر منتقدان و اعضای آکادمی هم جو پشی در «رفقای خوب» واقعا از پس کارش به خوبی برآمده. این فیلم نامزد 6 جایزه اسکار از جمله جوایز بهترین فیلم، کارگردان، فیلمنامه و بازیگر نقش مکمل زن می شود اما از میان همه این جوایز فقط جو پشی توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای این اثر کسب کند.

  دیالوگ برگزیده: چطوری بامزه؟! من چطوری بامزه ام؟!

  9- ریچارد III

  لارنس الیویر (ریچارد III، 1955)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومبعد از رابرت دنیرو که بارها نام خودش را در این فهرست ثبت کرده، نوبت یک بازیگر کلاسیک می شود که بار دیگر به بهانه یکی دیگر از نقش هایش او را صدا بزنیم: لارنس اولیویر! او در دهه 50 اثری از ویلیام شکسپیر را به کارگردانی خودش ساخت و نقش اول آن را هم ایفا کرد.

  اتفاقا به خاطر بازی در فیلم خودش توانست نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد هم بشود که پنجمین نامزدی او به حساب می آمد. اولیویر در طول کارنامه کاریش در نهایت تا سال 1978 موفق می شود نامزد 13 جایزه اسکار شود که بخش قابل توجهی از این جوایز و نامزدی ها را مدیون آثار شکسپیری خودش

  ، «هملت» و «هنری V» است. اگرچه شاید دیالوگ های ویلیام شکسپیر برای به اوج رساندن یک ابرشرور کافی باشد اما بدون شک تجربه و بازی این بازیگر و کارگردان مشهور سینما، تلویزیون و تیاتر بریتانیا تاثیر فراوانی در سینمایی شدن ریچارد III داشته است. آن قدر که گاهی به نظر می رسد بقیه بازیگران خارج از صحنه بازی می کنند.

  دیالوگ برگزیده: من اون رو دارم اما زیاد نگهش نمی دارم!

  8- جک ویلسون

  جک پالانس (شین، 1953)

  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومتا قبل از این که پالانس در «شین» ظاهر شود، همه چیز ایده آل بود اما به محض ورود او به شهر و قرار گرفتنش در برابر قهرمان فیلم، آلن لد، همه توجهات را به خود جلب کرد. این بازیگر اوکراینی الاصل متولد پنیسلوانیا در 34 سالگی مقابل دوربین جورج استیونز در «شین» قرار گرفت و هنوز برنده اسکار، گولدن گلوب و امی به حساب نمی آمد اما بازی او نوید روزهای خوبی را برایش می داد.

  دیالوگ برگزیده: ثابتش کن!

  7- آنتون چیگور

  خاویر باردم (جایی برای پیرمردها نیست، 2007)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماین شخصیت از رمان کورمک مک کارتی استخراج شده اما ظاهرش با آن مدل موی عجیب، اورجینال برادران کوئن است. اما نباید فراموش کنیم که او با تصویر خاویر باردم روی پرده سینماها جان گرفت. بدون شک آن خونسردی فوق العاده چیگور در کشتن آدم ها با روش های عجیبش یکی از مهم ترین دلایلی است

  که او توانسته در رتبه هفتم امپایر قرار بگیرد. یادمان باشد که از بین کاراکترهای بدمن قرن جدید فقط سه نفر توانسته اند در این فهرست باشند. یکی مریل استریپ با «شیطان پرادا می پوشد»، دوم هیث لجر در نقش جوکر «شوالیه تاریکی» و سوم خاویر باردم در فیلم «جایی برای پیرمردها نیست».

  باردم در نهایت موفق شد به خاطر بازی در این اثر اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به خودش اختصاص دهد. مثل هیث لجر. با این تفاوت که او هنوز زنده است.

  دیالوگ برگزیده: حدس بزن!

  6- هانس بکرت

  پیتر لور (M، 1931)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومکارنامه فریتز لانگ کاملا به دو قسمت تقسیم می شود. سال های کار در آلمان و سال های کار در آمریکا. او در آلمان فیلم هایی ساخت که شاید سینمای این کشور سال ها نتواند مانند آنها را بسازد. در حالی که هنوز صدا وارد سینما نشده، دکور سازی سخت و طاقت فرساست،

  خبری از جلوه های ویژه نیست و فیلم ها همه سیاه و سفید هستند لانگ با استفاده از اکسپرسیونیزم آثار فاخری چون افسانه «نیبلونگن» و «متروپلیس» را می سازد. با این حال این کارگردان سرشناس بهترین فیلم کارنامه کاریش را M می داند. این اثر اولین فیلم ناطق لانگ است که پیتر لور، بازیگر اتریش-

  مجارستانی در آن نقش اصلی را ایفا می کند. فردی که کار خودش در فیلم را با قتل یک کودک آغاز می کند و پلیس برای به زانو در آوردنش به استفاده از روش های –آن موقع- جدید انگشت نگاری و تشخیص دست خط می پردازد. این اثر یکی از اولین نمونه فیلم هایی است که در آن بدمن فیلم به نوعی قهرمان آن به حساب می آید.

  دیالوگ برگزیده: کی می دونه مثل من بودن چه حالی داره؟!

  5- ایمن گوئث

  رالف فاینس (فهرست شیندلر، 1993)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومرالف فاینس یکی از عجیب ترین بازیگران تاریخ سینماست. او در حالی که در بسیاری از فیلم هایش نقش مثبت ترین کاراکترهای تاریخ را بازی کرده در برخی فیلم هایش سنگدل ترین فرد روی زمین است. او که در مجموعه هری پاتر هم نقش ابرشرور آثار جی کی رولینگ، لرد ولدمورت را هم ایفا کرده،

  احتمالا اگر قرار بود 50 کاراکتر مثبت تاریخ سینما را هم گردآوری کنیم سهمی از آن را به خودش اختصاص می داد. کاراگتر او دقیقا نقطه مقابل کاراکتر مثبت اسکار شیندلر (با بازی لیام نیسن) در فیلم استیون اسپیلبرگ است. یک افسر نازی که اصلا از کشتار یهودی ها غم به دل خودش راه نمی دهد. آیا این کافی نیست؟!

  دیالوگ برگزیده: تو یک انسان در سخت ترین احساس جهان نیستی!

  4- کودی جرت

  جیمز کاگنی (اوج التهاب، 1949)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومساخته رائول والش در سال 2003 موفق شد به دلیل تاثیر فرهنگی، تاریخی و زیبایی شناختیش توسط کتابخانه کنگره آمریکا وارد گنجینه ملی فیلم شود. این فیلم داستان جانی خطرناکی به نام کودی جرت است که بعد از کشته شدن مادرش تصمیم به فرار از زندان و قصاص قاتلان او می گیرد.

  کاراکتر جرت در این فیلم با بازی جیمز کاگنی در فهرست 100 قهرمان و شرور برتر تاریخ سینمای آمریکا به انتخاب انیستیتوی فیلم این کشور قرار گرفت. تاثیر «اوج التهاب» بعدها در فیلم ها و سریال های دیگری نظیر «برکینگ بد» دیده شد که بدون شک بخش قابل توجهی از این تاثیر گذاری بر دوش کاراکتر کودی جرت بوده است.

  دیالوگ برگزیده: اد بزرگ! جناب…اد…بزرگ! می دونی چرا اینجوری صداش می کنن؟! چون ایده های بزرگی داره! یه روزی یه دونه از اون بزرگاش رو در مورد من مطرح می کنه. اون آخرین ایده اش خواهد بود!

  3- هری پاول

  رابرت میچم (شب شکارچی، 1955)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دوماین فیلم اقتباسی از رمان دیویس گراب به حساب می آید و داستان یک قاتلی زنجیره ای است که می خواهد بیوه ای را مجبور به لو دادن 10 هزار دلاری کند که همسر کشته شده اش مخفی کرده است. خیلی از کارگردان های صاحب نام سینمای جهان نظیر مارتین اسکورسیزی، دیوید لینچ، جیم جارموش،

  ترنس مالیک، اسپایک لی و برادران کوئن خودشان را وامدار این اثر نوآر چارلز لاوتون می دانند. کاراکتر هری پاول با بازی رابرت میچم در این فیلم میان 100 شرور و قهرمان برتر تاریخ سینمای آمریکا به انتخاب انیستیتوی فیلم آمریکا، توانست رتبه 29 ام را کسب کند.

  دیالوگ برگزیده: خدایا، در کتاب تو کلی قتل هست!

  2- پرستار راچد

  لوییز فلچر (پرواز بر فراز آشیانه فاخته، 1976)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومبدون شک مهم ترین نقش لوییز فلچر در کل کارنامه کاریش، پرستار راچد در فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» است. این فیلم که اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته کن کیسی است، یکی از سه فیلم تاریخ سینماست که توانسته 5 جایزه اصلی اسکار را به خودش اختصاص دهد

  و از این جوایز سهم لوییز فلچر جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن بوده است. اگر شما هم از آن دسته مخاطبینی هستید که این فیلم را با رندال مک مرفی( با بازی جک نیکلسون) به خاطر می آورید فقط از خودتان بپرسید که اگر قدرتی مثل پرستار راچد نبود تا مک مرفی علیه او و قوانینش شورش کند، چه اتفاقی برای این فیلم می افتاد؟!

  دیالوگ برگزیده: جلسه به وقت دیگری موکول و رای گیری بسته شد!

  1- هانیبال لکتر

  سر آنتونی هاپکینز (سکوت بره ها، 1991)
  شرورترین نقش های منفی تاریخ سینما قسمت دومبالاخره نوبت به رتبه اول رسید و چه کسی بهتر از هانیبال لکتر آدم خوار؟ اگر نگاهی دوباره به فهرست 50 شرور ایمپایر بیندازید متوجه می شوید که بدمن های روانی با لایه های ناشناخته شخصیتی بسیار پر طرفدار تر از سایر آنتاگونیست ها هستند. شاید چون خلقشان از گونه های دیگر سخت تر است و شاید چون مخاطبان با لایه های گوناگون شخصیتی می توانند ارتباط های متفاوتی بر قرار کنند.

  دقیقا به همین خاطر هانیبال لکتر ماندگار است. نکته دوم این که کاراکترهای اقتباسی سهم قابل توجهی از لیست دارند. در روزگاری که سینمای ما چندان روی خوشی به اقتباس نشان نمی دهد اما هالیوودی ها درک بالایی از ارزش اقتباس دارند. اگرچه نباید منکر ارزش های هنر مولف و آثار اورجینال شد اما به نظر می رسد آثاری که یک نویسنده حرفه ای را پشت سر خود دارند

  می توانند خیلی راحت تر به درجه بالایی از ماندگاری برسند. جنبه سوم، بدون شک بازیگرهای بزرگی هستند که این نقش ها را بر عهده گرفتند و یکی از بزرگ ترین هایشان بدون شک آنتونی هاپکینز است. بازی او در «سکوت بره ها» نه تنها آن قدر چشم ها را خیره کرد که توانست برای خودش جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به همراه آورد،

  بلکه کمک کرد ساخته جاناتان دمی به سومین فیلم تاریخ سینما( پس از «در یک شب اتفاق افتاد» و «پرواز بر فراز آشیانه فاخته») تبدیل شود که موفق به درو کردن جوایز اصلی اسکار، معروف به Big 5 (بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد و زن و بهترین کارگردان) می شد.

  در عین حال آن قدر تاثیر گذار بود که توماس هریس نویسنده و خالق شخصیت هانیبال لکتر اعتراف می کند که نمی تواند بازیگر و کاراکترش را از هم جدا کند. خیلی ها معتقدند کتاب «هانیبال» توماس هریس، بیش از آن که دنباله کتاب قبلی این نویسنده، «سکوت بره ها» باشد، دنباله فیلم جاناتان دمی است. کتابی که به خاطر تاثیر آنتونی هاپکینز توانست با چاپ اولش چیزی حدود 1 میلیون نسخه فروش کند.

  بعدها وقتی بازیگران دیگر، در فیلم ها و سریال های دیگری این نقش را بر عهده گرفتند ارزش های آنتونی هاپکینز و بازی او از پشت میله های زندان مشخص تر شد. به حدی که خیلی ها از هانیبال لکتر در زندان، بیش از هانیبال لکتر آزاد می ترسند.

  دیالوگ برگزیده: من جیگر اون مرد رو با کمی باقالی و یک چیانتی خوب خوردم!

   


تاريخ : دوشنبه ۱٥ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش روزای ابری

و حالا از صبا موزیک ، دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش بنام روزای ابری با بهترین کیفیت ممکن و لینک مستقیم

همراه با متن آهنگ و دو کیفیت عالی در ادامه مطلب...

Download New MusicBy Babak Jahanbakhsh | Rozaye Abri With Text On Saba-Music

دانلود آهنگ جدید مسعود صادقلو آخر شب

دانلود آهنگ روزهای ابری بابک جهانبخش

متن آهنگ روزهای ابری بابک جهانبخش

چه حالی شدم وقتی دیدم تلاشم یهو بی ثمر شد

چقدر بیقراری کشیدم روزای بدی بود و سر شد

اگه خوبمو رو به راهم کنار اومدم من با دردم

زمان داغمو سرد کرده ولی من فراموش نکردم

ولی من فراموش نکردم

واسه این بلایی که با تو سر روزگارم آوردم

همین که الان خوبه حالم یعنی نون قلبمو خوردم

واسه عمری که مفت دادم پای عاشقی گرونت

شکستم ولی باز مهم نیست همه خوبیام نوش جونت

همه خوبیام نوش جونت

درسته که روزای ابری دلم دیگه آشوب نمیشه

ولی بی تو جوری شکسته به این زودیا خوب نمیشه

مهم نیست چقدر خیسه گریم مهم نیست که دیگه نخندم

ولی هر کجا حرفمون شه میدونی چقدر سربلندم

میدونی چقدر سربلندم

واسه این بلایی که با تو سر روزگارم آوردم

همین که الان خوبه حالم یعنی نون قلبمو خوردم

واسه عمری که مفت دادم پای عاشقی گرونت

شکستم ولی باز مهم نیست همه خوبیام نوش جونت

همه خوبیام نوش جونت

دانلود آهنگ جدید حامد همایون دنیای من


تاريخ : یکشنبه ۱٤ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ٥:۱۳ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها : دانلود ، آهنگ ، جدید ، موزیکویندوز 10 تا پایان سال ۲۴ درصد سهم بازار پی سی را تصاحب می کند - زومیت


 

 • ویندوز 10 تا پایان سال ۲۴ درصد سهم بازار پی سی را تصاحب می کند - زومیت

  زمان زیادی تا پایان سال جاری میلادی باقی نمانده است و به گفته‌ی Netmarketshar، ویندوز ۱۰ می‌تواند تا قبل از پایان سال، ۲۴ درصد از سهم بازار کامپیوترهای شخصی را از آن خود کند.

  در حال حاضر ۲۳.۷۲ درصد از سهم بازار پی‌سی در اختیار جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت است ولی ویندوز ۷ همچنان با ۴۷.۱۷ درصد از سهم بازار، محبوب‌ترین سیستم عامل در این بخش است. در حالی که سیستم عامل ویندوز یک درصد در سهم بازار پیشرفت داشته، سهم ویندوز 7، یک درصد کاهش یافته است. اما ردموندی‌ها امیدوار هستند وضعیت رشد سیستم عامل ویندوز و به ویژه ویندوز ۱۰ همچنان ادامه داشته باشد. سهم بازار ویندوز ۸ و ۸.۱ نیز کمی افت داشته است.

  رشد سیستم عامل جدید مایکروسافت بیشتر مربوط به نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ است که امکان ارتقای رایگان فراهم بود. با پایان یافتن این قابلیت در ماه جولای، سهم بازار ویندوز ۱۰ در ماه‌های سپتامبر و اکتبر کمی افت داشته ولی به نظر می‌رسد دوباره این وضعیت بهتر شده است.

  در حال حاضر، چشم امید مایکروسافت به فروش پی‌سی‌های جدید است که با وجود پایان یافتن دوره‌ی ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰، از این طریق بتوان کاربران این سیستم عامل را افزایش داد. گرچه هنوز هم تعداد قابل توجهی از کاربران با ویندوز ۷ کار می‌کنند.

  در فاصله‌ی چهار هفته مانده به پایان سال جاری میلادی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ویندوز ۱۰ می‌تواند ۲۴ درصد از سهم بازار کامپیوترهای شخصی را در اختیار بگیرد. باید ماه ژانویه ۲۰۱۷ منتظر آمارهای جدید از بازار باشیم.

  نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که ویندوز ایکس‌پی هنوز هم حضور معناداری در بازار دارد و با وجود اینکه پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل قطع شده است ولی همچنان ۸.۶۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این سیستم عامل هنوز توسط برخی دولت‌ها و مشاغل رده‌بالا که بهای بیشتری برای پشتیبانی پرداخت کرده‌اند، استفاده می‌شود.

  نسخه‌های مختلف سیستم عامل مک پشت نسخه‌های ویندوز در حال حرکت هستند ولی هر کدام از آنها کمتر از ۱۰ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

   


تاريخ : شنبه ۱۳ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :ترامپ برنامه​ویزای لاتاری را لغو​می‌کند


 

 • ترامپ برنامه​ویزای لاتاری را لغو​می‌کند

  چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳

  ترامپ برنامه​ویزای لاتاری را لغو​می‌کند

  کد مطلب : 121165

  گروه بین الملل: دونالد ترمپ گفته است که دولت او برنامه ویزای لاتاری را امسال لغو می کند.

  رئیس جمهور منتخب آمریکا دونالد ترامپ گفته است که دولت او به برنامه ویزای طولانی مدت توسط لاتاری پایان می دهد.دونلد ترامپ دراین‌باره گفته است: دیگر برنامه ویزای لاتاری اجرا نمی شود و امسال آخرین سال انجام این برنامه است.به گفته ترامپ این یکی از ده‌ها اقدام او برای عملی کردن قول های انتخاباتی اش درباره مهاجرت است.ویزای لاتاری برنامه ای است که در آن مهاجران می توانند اگر در شرایطی سختگیرانه مورد تایید واقع شوند در یک قرعه کشی کامپیوتری برای دریافت ویزا آمریکا شرکت کنند.تاکنون میلیون ها نفر از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت کرده اند و این در حالی است که ترامپ می گوید: آمریکا نمی‌تواند خانه‌ای برای جهان باشد.

  ۰

  داغ کنید   


تاريخ : پنجشنبه ۱۱ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :چگونه یک گروه را رهبری و مدیریت کنیم؟


 

 • چگونه یک گروه را رهبری و مدیریت کنیم؟

  Leadership

  اگر میخواهید در مسیر شغلی یا زندگی خود موفق باشید باید رهبری کردن را یاد بگیرید چرا که درست پیش رفتن کارها به تصمیمات شما بستگی خواهد داشت.

  به گزارش آلامتو و به نقل از وبسایت چطور؛ رئیس بودن ساده است؛ مثل یک پادشاه می‌نشینید و دستور می‌دهید و انتظار دارید همه سریعا دنبال اوامرتان بروند. رهبر بودن اما، به این سادگی‌ها نیست. یک رهبر مثل راهنمای سفری است که خودش هم همراه با مسافران سختیِ بالا رفتن از کوه و عرق کردن زیر آفتاب را می‌کشد. جان کندی می‌گوید: «رهبری و یادگیری از هم جداناپذیرند» و این یعنی هیچ‌وقت قرار نیست همه چیز را در مورد مدیر بودن و مدیریت کردن بدانید! در این مقاله می‌خواهیم ۱۲ نکته عملی در مورد رهبری را با شما در میان بگذاریم تا به کمک آنها بتوانید بهتر با تیمتان ارتباط برقرار کنید، بیشتر به آنها انگیزه بدهید و از همه مهم‌تر، مشوقشان باشید.

  ۱. اول همدلی

  فرض کنید کارمندی دارید که همیشه کارش را عالی تحویل می‌دهد، اما این‌بار در انجام پروژه تاخیر کرده است. بدقولی اصلا شبیه شخصیت همیشگی او نیست. به عنوان یک مدیر، از همدردی و شفقت کمک بگیرید تا بتوانید بفهمید کجای کار اشتباه بوده است. به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر.

  ۲. بنا را بر اعتماد بگذارید

  وقتی بی‌شا‌ئبه به تیم‌تان اعتماد می‌کنید، آن‌ها هم کارشان را عالی انجام می‌دهند. مدیران بی‌تجربه عادت دارند در جزئیات کار اعضای تیمشان دخالت کنند؛ در حالی که در واقع باید ابزارها و حمایت لازم برای انجام کار به بهترین نحو را به آن‌ها عرضه کنند. اگر در کار تیمتان دخالت نکنید ممکن است مدام نگران باشید که مبادا کارها اشتباه پیش برود. اما بنابر تجربه‌ی من، بیشتر کارمندان تمام تلاش‌شان را خواهند کرد تا یک کار عالی و بی‌نقص تحویل داده و اعتماد شما را حفظ کنند.

  ۳. تفاوت میل و مهارت را بدانید

  دو دلیل عمده برای خوب کار نکردن وجود دارد: کمبود مهارت و کمبود میل برای کار. مشکل مهارت به راحتی با آموزش، تمرین و حمایت حل می‌شود. اما میل نداشتن برای کار، کمی سخت‌تر است. پر کردن جای خالیِ انگیزه اما زمان بیش‌تری می‌برد. باید برای نفوذ بر انگیزه‌ی کارکنان‌ خود زمان صرف کنید. آیا متوجه هستند که کارشان چه تاثیری بر نتیجه نهایی دارد؟ آیا مشکلی دارند که مانعشان شده است؟ به عنوان مدیر، پیدا کردن جواب این سوالات وظیفه‌ی شماست.

  ۴. به مشارکت تیمی نظم بدهید

  دیکته کردن چشم‌انداز کلی سازمان به کارکنان، شما را به هدفتان نمی‌رساند. باید تیم‌تان را در برنامه‌ریزی اهداف درگیر کنید و مدام حواستان باشد که چه چیزی مانع از رسیدن آنها به اهدافشان می‌شود. سرپرست تیم من، جولی، یک انجمن هفتگی مخصوص اعضای تیم درست کرده که در آنجا همه می‌توانند از ترس‌هایشان بگویند، ایده‌های سازنده‌شان را با بقیه در میان بگذارند و بدین ترتیب کیفیت کارها را بالا ببرند. وقتی تیمتان مدام وضعیت موجود را به چالش می‌کشد (البته یک چالش سازنده!)، یعنی شما هم رهبر بهتری شده‌اید.

  ۵. روشن و دقیق صحبت کنید

  اگر کار ِ کم‌کیفیت از کارمندانتان بخواهید، کار ِ کم‌کیفیت تحویل می‌گیرید، چرا که کیفیت ورودی شما مستقیما بر کیفیت خروجی‌تان اثرگذار است. اگر از یکی از اعضای تیم، خیلی کلی بخواهید تا «نظراتش» را در مورد روند انجام کار با شما در میان بگذارد، سخت می‌شود فهمید که آیا او بهترین ایده‌هایش را رو کرده است یا نه. بهتر این است که دقیقا توضیح بدهید که چرا آن کار این‌قدر مهم است، چه نگرانی‌هایی دارید، مشتری کیست، چطور می‌توان کار را بهتر کرد، و ترجیح می‌دهید چه زمانی کار به اتمام برسد. یک کار خوب هم این است که درخواستتان را بگویید و بعد این‌طور ادامه دهید: «به طور خاص می‌خواهم روی X تمرکز کنی.» این ده دقیقه زمانِ اضافه‌ای که برای توضیح دادن صرف می‌کنید به شما کمک می‌کند تا بفهمید دقیقا از کارمندانتان چه می‌خواهید و به این ترتیب کیفیت بازخورد آنان را ده‌ برابر کنید.

  ۶. یک قفسه را به کتاب‌های مدیریت اختصاص دهید

  کتاب‌های روانشناسی و مدیریت به شما کمک خواهند کرد تا سریع‌تر پیشرفت کنید.

  به عنوان مقدمه اثر ِ پیتر دراکر، برای ساخت چارچوب ذهنی «قوانین مدیریت» از رِی دالیو را ، و «فانوس دریایی» را برای نکات کاملا عملی توصیه می‌کنم.

  ۷. اول خانواده، بعد کار

  شعار من این است: اول خانواده. این یعنی هرگاه یکی از اعضای تیم دچار یک مشکل خانوادگی اضطراری شود، این مشکل اولویت اول او خواهد بود. تعجب می‌کنید اگر بدانید که مسائل خانوادگی تا چه حد عملکرد شغلی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تیمتان می‌دانند که شما به زندگی خانوادگی‌شان هم به اندازه زندگی شغلی‌شان اهمیت می‌دهید.

  ۸. چراها را توضیح دهید

  بله، مهم است که توضیح دهید که چه کاری و چطور باید انجام شود. اما مهم‌ترین هدف این است که پذیرش و تصدیق تیم خود را بدست بیاورید. این تصدیق را می‌توانید با تبیین چراییِ اهمیت داشتن یک مسئله کسب کنید. یک کارمند پرانگیزه می‌تواند پروژه‌ای را که ممکن بود هفته‌ها به طول بیانجامد، در چند ساعت به پایان برساند. این شمایید که میزان پیشرفت خود را انتخاب می‌کنید.

  ۹. کار را از آنِ خود بدانید و اقدام کنید

  به عنوان رهبر تیم، وظیفه شماست که تیم‌تان را به چشم مشتری هم ببینید و از آنان هم مانند مشتریان بازخورد بگیرید. اگر اعضای تیم مشکلی را گوشزد می‌کنند، شما مسئول حل آن هستید. با تیم‌تان صحبت کنید تا مطمئن شوید که مشکل را به خوبی متوجه شده‌اید. سپس به طور منظم تیم‌تان را در جریان تلاش‌هایتان برای حل مشکل قرار دهید، دنبال راه حل بگردید و سرانجام راه‌حلی که یافته‌اید را با تیم هم در میان بگذارید.

  ۱۰. به اعضای تیم‌تان سر بزنید

  برای بازخورد دادن در مورد عملکرد تیم، تا زمان بازخورد سالانه منتظر ننشینید. سر زدن‌های مداوم و ارائه‌ی نظرات‌تان در مورد عملکرد تیم، باعث می‌شود همه انگیزه داشته باشند و در مسیر درست نیز حرکت کنند.

  ۱۱. رهبرهای مورد علاقه‌تان را الگو قرار دهید

  مدیر محبوب من، استیو ادامز، رهبری است که سال‌ها الگوی من بوده است. او سه نکته‌ی ساده اما مفید در باب رهبری به من یاد داد:

  ۱. تمام توجه‌تان را بر هدف مشترک تیم متمرکز کنید.

  ۲. انتظار نتایجی با سطح بالا داشته باشید.

  ۳. به طور مرتب از اعضای تیم‌تان بپرسید که چطور می‌توانید بهتر کمکشان کنید.

  اگر یک رهبر تازه‌کار هستید، همین سه پند ساده می‌توانند کلی کارتان را بهتر کنند.

  ۱۲. چیزهای کوچک هم اهمیت دارند

  توجه کردن به تعطیلات، رویدادهای مذهبی، و وقایع خاص مثل تولدها، جان تازه‌ای به رابطه شما با اعضای تیم‌تان می‌بخشد. اگر کارمندی دارید که اهل یک منطقه‌ی خاص است، می‌توانید چند جمله ساده از زبان یا گویش آنجا را یاد بگیرید. اعضای تیم‌تان کلی کیف می‌کنند وقتی با سلام علیک کردن به زبان محلی‌شان سورپرایزشان کنید! شاید خیلی از مدیران این کارها را بی‌اهمیت بدانند، اما در واقع همین چیزهای کوچک هستند که نتایج‌تان را بهبود می‌بخشند.


  ADS

   


تاريخ : دوشنبه ۸ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی غم


 

 • دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی غم

  دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی غم

  ترانه جدید و بسیار شنیدنی خواننده خوب کشورمون میثم ابراهیمی بنام غم با بهترین کیفیت ممکن و لینک مستقیم

  دانلود با دو کیفیت عالی در ادامه مطلب…

  Download New Music “Gham” Of Meysam Ebrahimi Whit Text And Direct Links In Saba-Music

  gham دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی غم

  متن آهنگ غم از میثم ابراهیمی

  غمو تو چشمام دید به حال دلم خندید
  گفت داره میره واسه موندن دیگه دیره از عاشقی ترسید
  منم و بغض و یه آه هوا ابری و سرد و سیاه
  دونه دونه دونه اشکام روی عکساش
  گرمی دستاش اون کیه باهاش
  به هر خواهشی بود نموند کنارم
  یه عمره دیگه دلخوشی ندارم
  مث ستاره بود تو آسمونم
  تا آخرین نفس تنها میمونم
  یادش نموند میگفت شونه به شونه زندگیمونو میسازیم
  میگفت تا آخرین نفس نفس هامونو پای هم میبازیم
  منم و حال و هواش
  دور شدم از دستاش
  دیگه میسوزه دل دیوونم
  حالا من موندم و حسرت خاطره هاش
  منم و بغض و یه آه هوا ابری و سرد و سیاه
  دونه دونه دونه اشکام روی عکساش
  گرمی دستاش اون کیه باهاش
  به هر خواهشی بود نموند کنارم
  یه عمره دیگه دلخوشی ندارم
  مث ستاره بود تو آسمونم
  تا آخرین نفس تنها میمونم
  یادش نموند میگفت شونه به شونه زندگیمونو میسازیم
  میگفت تا آخرین نفس نفس هامونو پای هم میبازیم

  متن ترانه ، تکست ، شعر و دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی غم

   


تاريخ : جمعه ٥ آذر ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ ا نویسنده : مازیار آجودانی ا نظرات ()
تگ ها :


امکانات وب